Wi-Fi 6E - Nowy standard w biurze?

Wi-Fi 6E to w zasadzie rozszerzenie standardu Wi-Fi 6, który w 2020 roku trafił do wielu urządzeń konsumenckich. Nie można go jednak bagatelizować. W komunikacji bezprzewodowej wydajność zależy głównie od tego, jak szerokie pasmo częstotliwości mamy do dyspozycji. Wi-Fi 6E dodaje kolejne pasma, które można wykorzystać do przesyłania danych.

Wi-Fi 6E to „nadbudówka” na Wi-Fi 6. Krótko mówiąc, dodaje zwolnione wcześniej częstotliwości w paśmie 6 GHz do dostępnych dla transmisji sieci bezprzewodowej. Do dyspozycji dostaniemy 1200 MHz (od 5925 do 7125 MHz). W tym zakresie zmieści się więc 7 kanałów o szerokości 160 MHz.

Do tego stosowana będzie transmisja 8×8 MU-MIMO, a nie 4×4, więc i możliwości obsługi wielu urządzeń zostaną poszerzone.

A jakie wymagania ?
WPA3 oraz dedykowane SSID musi być dodatkowo skonfigurowane oraz trzeba oczywiście pamiętać że nasze urządzenia muszą zostać wyposażone w anteny pracujące w 6GHz.

Czy warto zmienić sieć firmową na Wi-Fi 6E ?

Jeśli nasz biznes opiera się na urządzeniach które muszą mieć dostęp do sieci bezprzewodowej to odpowiedź brzmi TAK

Otrzymujemy, lepszą wydajność sieci, bezpieczeństwo (WPA3) a także dłuższe wsparcie przez producentów sprzętu w stosunku do technologi Wi-Fi 5/6

Zespół DataLink Experts