Projekt Sieci Wi-Fi

Projektowanie sieci Wi-Fi jest niezwykle istotne, szczególnie podczas tworzenia nowego biura. Zapewnienie stabilnego i szybkiego połączenia do sieci bezprzewodowej ma kluczowe znaczenie dla efektywności pracy i komunikacji w miejscu pracy.

W przypadku mniejszych biur, projekt Wi-Fi można z powodzeniem przeprowadzić zdalnie, o ile dostępne są wszystkie niezbędne informacje dotyczące lokalizacji. W takim przypadku ważne jest, aby dostarczyć szczegółowy plan budynku, uwzględniający wszelkie przeszkody, takie jak ściany, meble czy inne urządzenia, które mogą wpływać na zasięg sygnału.

Dla większych biur, zalecamy przeprowadzenie tzw. Site Survey, czyli dokładnej analizy wykorzystania kanałów oraz badanie możliwych zakłóceń. W ramach takiej wizyty specjalista ds. sieci bezprzewodowych przeprowadzi również symulację działania sieci, wykorzystując moduł punktu dostępowego "AP on the Stick".

Site Survey pozwoli określić optymalne rozmieszczenie punktów dostępowych, aby zapewnić jak najlepsze pokrycie sygnałem w całym biurze. Analiza wykorzystania kanałów pomoże uniknąć interferencji i konfliktów między różnymi sieciami Wi-Fi w okolicy. Badanie zakłóceń pozwoli zidentyfikować potencjalne źródła zakłóceń, takie jak urządzenia elektroniczne czy inne sieci bezprzewodowe, które mogą wpływać na jakość sygnału.

Dzięki przeprowadzeniu Site Survey i uwzględnieniu wszystkich istotnych czynników, można zapewnić stabilne i szybkie połączenie do sieci Wi-Fi w biurze, niezależnie od jego wielkości. Pamiętaj, że odpowiednie zaprojektowanie sieci Wi-Fi jest kluczowe dla efektywnej pracy i komunikacji w miejscu pracy.


A co znajduje się w Projekcie Sieci Wi-Fi?

  • Mapa - Lokalizacja AP - rekomendacja
  • Mapa - Siła sygnału Wi-Fi
  • Mapa - Siła drugiego sygnału Wi-Fi
  • Mapa - Interferencje
  • Mapa - Data Rate
  • Mapa  - Przepustowość
  • Mapa - Połaczenie klientów do poszczególnych AP
  • REKOMENDACJE na temat konfiguracji, montażu AP.
Zespół DataLink Experts